Gabinet terapii manualnej

Zapraszamy Państwa do korzystania z usług Gabinetu Terapii Manualnej w naszym ośrodku, oferującego kompleksowe zabiegi doprowadzające do równowagi psychofizycznej.

W terapii manualnej dzięki szczegółowej diagnozie wstępnej możliwe jest usunięcie przyczyny dolegliwości, a nie tylko nietrwała walka z jej skutkami. Wszystkie zabiegi wykonywane są przez magistra rehabilitacji z dużym doświadczeniem praktycznym.

Terapia manualna

To skuteczne, praktyczne i bezpieczne systemy leczenia manualnego zaburzeń czynności narządu ruchu oraz wspomagania leczenia chorób organicznych inicjujący dynamiczny powrót do zdrowia. Terapia manualna jako praktyczna część medycyny zajmuje się badaniem i leczeniem zaburzeń czynności różnych struktur układu ruchu, a w szczególności kręgosłupa.

Więcej o terapii manualnej

Przygotowanie

Przed przystąpieniem do terapii przeprowadza się z pacjentem wywiad oraz badanie palpacyjne i funkcjonalne narządu ruchu. Badanie to odbywa się zarówno w spoczynku jak i podczas ruchów czynnych oraz biernych. Terapeuta ocenia wygląd i konsystencję tkanek miękkich, zakres i jakość ruchu elementów kostnych.

Bada ruchy bierne kręgosłupa i ocenia odpowiedzi układu ruchu na czynniki szkodliwe dla struktur tego układu. Sam zabieg terapii manualnej jest całkowicie bezbolesny, a dzięki odpowiednim pozycjom ułożeniowym pacjenta i technikom osiąga się zamierzony efekt leczniczy.

Zmiany funkcjonalne w układzie ruchu, stanowiące przyczynę zespołu bólowego, ustępują po jednym lub kilku zabiegach manualnych. Zabiegi przyczyniają się do skrócenia czasu leczenia, z jednoczesnym zwiększeniem sprawności ruchowej i zdolności do podjęcia pracy zawodowej, przy równoczesnym ograniczeniu leczenia farmakologicznego.

Zabiegi terapii manualnej skutecznie leczą między innymi:

 • Bóle głowy i karku
 • Bóle korzonkowe, rwę kulszową
 • Schorzenia bioder oraz kończyn górnych i dolnych (koślawość,szpotawość,hallux)
 • Dolegliwości typu migrenowego
 • Wady postawy ( np. skoliozy, byczy kark)
 • Bóle stawów kręgosłupa i kończyn

Aby utrwalić efekt leczniczy zabiegów terapii manualnej i działać profilaktycznie stosuje się masaże lecznicze, poizometryczną relaksację mięśni, neurobilizacje oraz ćwiczenia rozluźniające lub wzmacniające konkretne partie mięśni całego ciała.

Pacjent otrzymuje szereg informacji dotyczących czynności życia codziennego np. sposób spania, siedzenia, podnoszenia ciężkich przedmiotów itp. oraz zestawy ćwiczeń do wykonywania w domu.

NOWOŚĆ! Sesje Bars®

Sesja BARS  jest metodą manualną, polegającą na delikatnym dotykaniu odpowiednich punktów na głowie. Jest to zabieg relaksujący i odprężający, a jego efektem jest lepsze samopoczucie oraz pozytywne zmiany w zdrowiu i życiu

Więcej o Terapii BARS ®

Bars (z języka angielskiego „pręty”) są to 32 punkty na głowie, w których zmagazynowane są nasze przekonania, opinie i uprzedzenia dotyczące różnych aspektów życia: szczęścia, kreatywności, seksualności, pieniędzy, zdrowia, starzenia się, i innych. Podczas sesji punkty te są odpowiednio i delikatnie dotykane, po czym następuje rozładowanie spolaryzowanego ładunku elektrycznego, który został zgromadzony w mózgu pacjenta. Powoduje to swego rodzaju „oczyszczenie” – uwolnienie osobę poddaną terapii od schematów, opinii i przekonań w poszczególnych aspektach życia, ułatwiając tym samym otwarcie się na pozytywne zmiany w życiu.  Podczas sesji BARS zostaje spowolniona praca fal mózgowych, pozwalając na dostęp do zdrowych wzorców behawioralnych i punktów widzenia. Następuje większa obecność w teraźniejszości, a przeszłość przestaje dominować.

Terapii Bars może poddać się każdy – w tym również dzieci i kobiety w ciąży.

Sesja Bars jest relaksująca i odprężająca a jej efektem jest lepsze samopoczucie oraz pozytywne zmiany życiowe i zdrowotne, szybkość zmian jest uzależniona od gotowości pacjenta do uwolnienia się od ograniczeń.

Terapia czaszkowo-krzyżowa (cranio-sacral therapy)

Terapia czaszkowo-krzyżowa (TCK) jest delikatną i nieinwazyjną formą osteopatii, która może poprawiać naturalne możliwości samoregulacji i gojenia się ustroju. Terapia czaszkowo-krzyżowa używa minimalnych sił przyłożenia dźwigni (kilka do kilkunastu gramów) i jest zupełnie bezpieczna i skuteczna zarówno jako forma podstawowej jak również podtrzymującej terapii m. in. w:

 • Bólach i zawrotach głowy
 • Bólach kręgosłupa
 • Problemach centralnego układu nerwowego
 • Problemach stawu skroniowo-żuchwowego
 • Szumach w uszach i problemach ucha środkowego
 • Dysleksji
 • Urazach okołoporodowych
 • Problemach trawiennych
 • Stanach po urazach
 • Skoliozach
 • Bólach kolkowych
 • Zespole napięcia przedmiesiączkowego
 • Nadpobudliwości u dzieci
 • Nerwicach
 • Depresjach

Kinesiotaping

Metoda terapeutyczna polegająca na oklejaniu wybranych fragmentów ciała plastrami o specjalnej strukturze.

Więcej o Kinesiotapingu

Wykorzystuje się w niej specjalnie wytworzony plaster – Kinesio Tex. Jest to plaster o elastyczności 130-140% (nie ogranicza ruchów), rozciągający się tylko na długość, o ciężarze i grubości zbliżonej do do parametrów skóry, który nie zawiera leków ani lateksu, odporny na działanie wody, umożliwiający przepływ powietrza dzięki falowemu utkaniu.

Kinesiotaping jest skuteczny w terapii problemów stawowych i mięśniowych. Oddziałuje na mięśnie, powięzie, układ limfatyczny i układ nerwowy. Działanie kinesiotapingu polega na zmniejszeniu bólu mięśni i stawów, usuwaniu obrzęków limfatycznych, wspomaganiu pracy mięśni oraz korygowaniu niewłaściwej pozycji stawu. Kinesiotaping znajduje również doskonałe zastosowanie w sporcie – m.in. jest często stosowany przez siatkarzy i piłkarzy.

Terapia GDS

Terapia GDS (metoda łańcuchów mięśniowych). Metoda ta łączy funkcjonowanie ciała i nierozłącznie powiązane z nim zachowanie psychologiczne. Zajmuje się powiązaniami między mechaniką ciała a zachowaniem człowieka.

Więcej o Terapii GDS

Wszystkie części ciała są wzajemnie powiązane – mięśnie i otaczające je powięzi ułożone w łańcuchy łączą różne części ciała między sobą. Mięśnie są ponadto narzędziami wyrazu psychiczno – ruchowego: naszego stanu napięć, naszych emocji, uczuć i sposobu bycia. Nasza postawa, sposób oddychania i gesty są z tym systemem ściśle połączone i zależą od niego. Powtarzanie się napięć mięśni, umiejscowionych w pewnych częściach ciała doprowadza do napięć całych pasm mięśniowych i przemieszczeń stawowych. Terapia z tak holistycznym podejściem do pacjenta gwarantuje leczenie przyczyny zaburzenia a nie jego skutku.

VN:F [1.9.20_1166]

Oceń ofertę: 3.9/5 (32 głosów)
Gabinet terapii manualnej, 3.9 out of 5 based on 32 ratings

Wybierz ofertę dla siebie

Wakacje z rodziną

Szczegóły »

Turnus Aktywny wypoczynek

Szczegóły »

Pobyt we dwoje

Szczegóły »

Pobyt indywidualny

Szczegóły »

Oferty specjalne na skrzynkę - nasz newsletter

Zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera, za pomocą którego informujemy o zniżkach, promocjach i ofertach Last Minute.
Adres email: