Ogrody tematyczne Hortulus – Dobrzyca

23 kilometry od Unieścia.

Hortulus to 28 ogrodów tematycznych tworzonych z pasją od ponad 20 lat. Wśród nich znajdziemy te związane z określonym środowiskiem (ogród leśny, skalny, czy wodny),  założenia ogrodowe podporządkowane stylom poszczególnych kultur (ogród japoński, francuski, śródziemnomorski) oraz Ogrody Zmysłów zaprojektowane tak, by oddziaływały na gościa barwą, dźwiękiem i aromatem.

Wśród tych ostatnich znajdziemy malownicze, utrzymane w rozmaitych tonacjach kolorystycznych ogrody barwy, światła i cienia. W Ogrodach Wodnych i Ogrodzie Traw szum kołyszących się na wietrze roślin i szemranie wody tworzą odprężające dźwiękowe tło, tak odmienne od codziennego zgiełku miasta. Trzy ogrody ziołowe, niewielki ogród pachnący i oryginalne rosarium w stylu angielskim, szczególnie w ciepłe dni, odurzają bukietem zapachów.

W Ogrodach Tematycznych Hortulus na 4 hektarach powierzchni zgromadzono ponad  6000 gatunków i odmian roślin ozdobnych. Ze względu na łagodny, nadmorski klimat okolicy, wiele z nich to gatunki egzotyczne i unikatowe.
Krajobraz ogrodów urozmaicają głazy, stawy i oczka wodne a całości dopełniają starannie wkomponowane malownicze mostki, altany, rzeźby i inne elementy architektury ogrodowej.

Ogrody tętnią życiem przez cały rok. Wiosna rozpoczyna się festiwalem tysięcy tulipanów, narcyzów, hiacyntów i innych kwiatów we wszystkich możliwych kolorach i najbardziej fantastycznych kształtach. Lato wita zapachem kwitnących kwiatów rabatowych, a kulminuje w okresie kwitnienia kolekcji róż. Wielobarwna, pachnąca jesień jest najpiękniejszą, choć niedocenianą porą roku w ogrodach, które później zimą stają się spiżarnią dla ptaków i innych zwierząt.

Przy wejściu na teren ogrodów znajduje się Caffebar Barwinek. W ofercie znajdziemy ciepłe posiłki, kawę, lody i napoje.
W skład kompleksu wchodzi także Centrum Ogrodnicze, gdzie w ciągłej sprzedaży znajduje się kilka tysięcy gatunków i odmian roślin ozdobnych pochodzących ze szkółki roślin ozdobnych Hortulus.

Oprócz tych najbardziej znanych oferta obejmuje również rzadko spotykane rośliny egzotyczne, które dobrze przyjmują się w naszym klimacie.

Market „Ogród i Galeria” oferuje tysiące oryginalnych artykułów do dekoracji wnętrz i ogrodów we wszystkich możliwych stylach i kolorach, produkty z linii Sztuka Polska, jak również publikacje naszego wydawnictwa.

Ogrody można zwiedzać  codziennie, indywidualnie lub grupach z przewodnikiem lub bez. Aktualne ceny biletów oraz więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie www.hortulus.com.pl

Na terenie ogrodów ze względu na konfigurację terenu, wąskie ścieżki, skały i głazy nie możliwości poruszania się z wózkami dziecięcymi i inwalidzkimi. Obowiązuje zakaz wejścia do ogrodu z psami , które można zostawić w wyznaczonym miejscu.

Więcej informacji »


Ośrodek Leczniczo-Wypoczynkowy EDEN – Unieście / Mielno

Mielno z Unieściem tworzą dużą i znaną miejscowość letniskową, położoną na mierzei pomiędzy morzem i jeziorem Jamno, w pobliżu Koszalina. W ośrodku oferujemy:

Hotel Eden & SPA Hotel Eden & SPA Hotel Eden & SPA Hotel Eden & SPA Hotel Eden & SPA
VN:F [1.9.20_1166]

Oceń ofertę: 0.0/5 (0 głosów)