Gdzie nad morze? Mielno i okolice

Mielno i okolice należą do najatrakcyjniejszych terenów na polskim wybrzeżu – zarówno pod względem walorów turystycznych, jak i środowiska przyrodniczego. Spędzając tu wakacje warto poznać atrakcje tego pięknego regionu. Poniżej kilka gotowych pomysłów.

Mielno i Unieście

Mielno z Unieściem tworzą dużą i znaną miejscowość letniskową położoną na mierzei pomiędzy Morzem Bałtyckim i jeziorem Jamno, zaledwie 10 km w linii prostej od Koszalina. Są tu szerokie, piaszczyste plaże, czyste kąpieliska i powietrze wolne od zanieczyszczeń. Mielno oferuje również:

  • Kino
  • Wesołe miasteczko
  • Sklepy i jarmarki
  • Wystawy tematyczne
  • Imprezy masowe

Co więcej – po urokliwym jeziorze Jamno pływa też popularny stateczek spacerowy „Mila”, z którego można podziwiać mierzeję dzielącą jezioro i morze.

W sezonie letnim jako atrakcję polecić można również przeprawę Koszałkiem drogą wodną z Koszalina do Unieścia.

Koszalin

16 kilometrów od Unieścia. W Koszalinie działają filharmonia, teatr i kina. Lubiącym zakupy lub jako alternatywę na niepogodę możemy polecić 3 centra handlowo-rozrywkowe: Emka, Atriumi Kosmos. Rodzinom z dziećmi polecamy Madagaskar – centrum zabaw i gier dla całej rodziny.

Na terenie parku miejskiego w okolicach Góry Chełmskiej znajduje się park linowy Avana. Na uczestników czekają dwie trasy linowe o różnym stopniu trudności. Więcej informacji o Koszalinie »

Kołobrzeg

40 kilometrów od Unieścia. Z portu w Kołobrzegu można wybrać się na 1-2 godzinną wycieczkę po morzu lub zwiedzić duńską wyspę Bornholm. Kołobrzeg słynie też z licznych zabytków (Katedra, latarnia morska czy też przepiękny ratusz). Więcej informacji o Kołobrzegu »

Gąski

12 kilometrów od Unieścia. Polecamy wycieczkę do latarni morskiej w Gąskach. Rozpościera się z niej zapierający dech widok otwartego morza i położonych nad brzegiem małych, malowniczych osad. Więcej informacji o Gąskach »

Słowiński Park Narodowy

112 kilometrów od Unieścia. Na dłuższą, bardzo atrakcyjną wycieczkę warto wybrać się do Słowińskiego Parku Narodowego. To jeden z 250 rezerwatów biosfery, w skład którego wchodzą słynne ruchome wydmy, lasy i jeziora. Jedno z nich – Łebsko – jest trzecim co do wielkości w Polsce.

Rezerwat Kamienne Kręgi

39 kilometrów od Unieścia. W Lesie Grzybnickim zachowało się pięć kręgów kamiennych. Każdy z nich składa się z piaszczystego koliska otoczonego głazami pionowo wkopanymi w regularnych odstępach jeden od drugiego. Warto odwiedzić to niezwykłe, prastare miejsce. Więcej informacji o Rezerwacie Kamienne Kręgi »

Darłowo – Zamek Książąt Pomorskich

43 kilometry od Unieścia. Zamek w Darłowie jest jedną z najokazalszych budowli, jakie pozostawiła po sobie panująca na Pomorzu do połowy XVII w. dynastia zachodniopomorskich Gryfitów. Zamek obecnie funkcjonuje jako muzeum regionalne. Więcej informacji o Darłowie »

Ogrody tematyczne Hortulus – Dobrzyca

Hortulus to 28 ogrodów tematycznych tworzonych z pasją od ponad 20 lat. Wśród nich znajdziemy te związane z określonym środowiskiem (ogród leśny, skalny, czy wodny),  założenia ogrodowe podporządkowane stylom poszczególnych kultur (ogród japoński, francuski, śródziemnomorski) oraz Ogrody Zmysłów zaprojektowane tak, by oddziaływały na gościa barwą, dźwiękiem i aromatem. Więcej informacji o Ogrodach Hortulus »

VN:F [1.9.20_1166]

Oceń ofertę: 4.4/5 (9 głosów)
Gdzie nad morze? Mielno i okolice, 4.4 out of 5 based on 9 ratings

Wybierz ofertę dla siebie

Wakacje z rodziną

Szczegóły »

Turnus Aktywny wypoczynek

Szczegóły »

Pobyt we dwoje

Szczegóły »

Pobyt indywidualny

Szczegóły »

Oferty specjalne na skrzynkę - nasz newsletter

Zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera, za pomocą którego informujemy o zniżkach, promocjach i ofertach Last Minute.
Adres email: